Novoroční koledování se školní družinou

Napsal uživatel Helena Tisovská - 17 Leden 2019.

V pátek 11.ledna 2019 jsme s dětmi školní družiny vyrazili po novoroční koledě. Při návštěvě babiček, dědečků, strýců, rodičů a sourozenců jsme zazpívali vánoční koledy, popřáli a předali štěstíčko pro tento nový rok. Děti si vykoledovaly spoustu dobrot, udělaly radost sobě i ostatním a strávily  příjemné odpoledne při krásném zimním počasí. Těšíme se na další nový rok Wink

Foto  zde.

Miniházená

Napsal uživatel Viktor Petrskovský - 09 Leden 2019.

Tři vítězství a jedna porážka, to je výsledek našich házenkářů z páté třídy na druhém turnaji v miniházené. I přes počáteční potíže při rozehrávce a střelbě se našemu týmu podařilo zvítězit jak proti Starému Jičínu a Odrám, tak i proti velmi těžkému soupeři z Jubilejní. Jediná porážka přišla od týmu z Kunína. I když prohra s tímto soupeřem byla ke konci zápasu neodvratitelná, všichni bojovali a snažili se nepříznivé skóre vylepšit. Tato bojovnost se vyplatila, protože v konečném sčítání se náš tým umístil díky lepšímu skóre (s Kunínem) a lepšímu vzájemnému zápasu (s Jubilejní) na 1. místě! Gratulujeme a těšíme na další turnaje, které se odehrají na jaře. Více zde.

Napsal uživatel Pernická Renata - 07 Leden 2019.

Bruslení ve školní družině

Napsal uživatel Petra Pavlíková - 07 Leden 2019.

Ve školní družině jsme si odpolední program zpestřili bruslením na zimním stadionu v Novém Jičíně. Celkem jsme absolvovali 7 návštěv. Děti si mohly zapůjčit veškeré vybavení a během lekce se posilnit teplým čajem.
Počátky bruslení zejména pro prvňáčky byly trochu obtížné. Přenášení váhy, udržení rovnováhy, ale zejména se udržet na našich malých nožičkách, které nechtěly poslouchat, nebylo vždy jednoduché.
Celou ledovou plochu děti využívaly, aby mohly nejen volně bruslit, ale také si zasoutěžit a zdokonalit svou bruslařskou techniku.
V současné době se všechny děti obejdou bez pomocné branky a umí trochu bruslit. Dětem se bruslení moc líbilo a v příštím roce si jistě lekce bruslení zopakujeme.

<< Leden 2019 >>