Dopravní hřiště v Hodslavicích, 2015

7. třída naší školy získala grant Nadačního fondu Tesco na realizaci projektu "Dopravní hřiště v Hodslavicích", připraveného v rámci programu Extra třída. V areálu naší školy by tak do června mělo vyrůst nové mobilní dopravní hřiště v celkové hodnotě 31.500 Kč.

A čím jsme celý projekt začínali?

…. Chtěli bychom vytvořit dopravní hřiště, protože v minulosti byl úsek naší obce vytipován jako jeden z nejnebezpečnějších v celém okrese. Jsme malá vesnice, hřiště by tak sloužilo všem dětem naší obce. Dopravní značky by simulovaly skutečný provoz na silnici. Na kolech, bruslích, šlapadlech či v autíčkách by děti mohly trénovat pohyb podle dopravního značení. Plánujeme spolupráci s Policií ČR v Novém Jičíně, obec Hodslavice přislíbila finanční příspěvek v celkové hodnotě 8.000 Kč.