Tisk
PDF

Rakovník 2014

Napsal uživatel Kulíšková Alena - 17 Červen 2014.

V sobotu 14. června Venda Horáková porovnávala své znalosti v celostátním finále soutěže Mladý zahrádkář. V konkurenci 39 dětí z celé České republiky se umístila na vynikajícím 6. místě. Foto zde.

Podle slov pana ředitele rakovnické střední zemědělské školy zvítězily všechny děti. Poděkoval jim za velmi pozitivní přístup ke studiu přírody, ocenil jejich vědomosti a litoval, že s takovým zájmem nepracují všichni jejich studenti. Celý pobyt v Rakovníku byl příjemný, počasí nám přálo a doprovodný program byl velmi zajímavý. V pátek večer jsme si prohlédli historické centrum města a v sobotu jsme viděli na vlastní oči odchyt ptáků do sítí a jejich kroužkování. A pak nás moc zaujala prohlídka botanické zahrady s odborným výkladem. Všichni soutěžící si odnesli nejen hodnotné ceny, ale i spoustu nových informací.

 

Například jsme se dozvěděli, že i v odborné literatuře dochází k omylům. Vzácná okrasná dřevina v naší školní zahradě je označena novou cedulkou. Je na ní podle literatury uvedeno liliovník tulipánokvětý (Liriodendron tulipifera) a to je špatně, neboť kdysi někdo udělal chybu z řeckého překladu a strom se správně jmenuje lyriovník tulipánokvětý podle listů ve tvaru lyry. Člověk se učí celý život...

Ještě jednou. Vendo, moc děkujeme za vynikající reprezentaci naší školy.

Nabídka

Možnosti

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Františka Palackého Hodslavice, příspěvková organizace

Hodslavice 300

74271 Hodslavice

IČO 70646015