Tisk
PDF

Soutěž Mladých zoologů v ZOO Ostrava

Napsal uživatel Kulíšková Alena - 03 Prosinec 2013.

Víte, co znamená latinský pojem CHIRIPTERA?  Létají hlodavci? Co je aktivní a pasivní let?

 

Tohle je jen pár otázek, které jsou v testu v Soutěži Mladých zoologů v ZOO Ostrava. V letošním roce je studijní téma létající savci. My jsme vyrazili do oblastního kola se 4 družstvy, vždy po jednom z každé třídy 2. stupně. Celková konkurence byla veliká. V mladší kategorii 194 týmů a ve starší dokonce 224 z celé Moravy. Po školním kole, které jsem připravovala já sama, jsem měla takové malé lechtání okolo žaludku, neboť mě velice překvapila děvčata z šesté třídy Katka Muchová, Anetka Indráková, Venda Horáková, Evička Franková a Natálka Litavská, které měly velice hluboké vědomosti. Mé tušení se vyplnilo. Holky se v základním umístily na 9. až 11. místě, předběhla je družstva z víceletých gymnázií. 30. listopadu družstvo bojovalo ve finále o celkové umístění. Děvčata pečlivě studovala, připravovala se. Po první polovině soutěže se držela na 5. místě, ale ve finiši, kdy se otázky týkaly hlavně plachtícího hlodavce poletušky slovanské, děvčata mírně zaváhala a to je stálo 3 body a v celkovém pořadí se umístily na desáté příčce.

Někdo řekne desátí, to není nic moc. Já vím, co toto místo znamená. Je to velký úspěch. Všem pěti děvčatům patří dík za to, že družstvo z malé vesnické školy se probojovalo z počtu 194 mezi TOP 10 v kraji.

Nabídka

Možnosti

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Františka Palackého Hodslavice, příspěvková organizace

Hodslavice 300

74271 Hodslavice

IČO 70646015