Základní škola a Mateřská škola Františka Palackého

Hodslavice

Základní škola a Mateřská škola Františka Palackého je škola s bohatou minulostí, aktivní současností a spokojenými dětmi.

Tisk
PDF

Poděkování členům jednotky SDH Hodslavice

Napsal uživatel Kulíšková Alena - 28 Červen 2021.

Výuka o vztazích v přírodě, o ekosystémech probíhá ve třídě, sledováním filmů, čtením textů. Nejefektivnější je přímo v reálu, v terénu. My ve škole máme k této výuce velmi dobré podmínky.  Máme výukové tabule, venkovní posezení a hlavně různé typy ekosystémů v okrasné i užitkové zahradě. Mezi ty zajímavější

patří školní jezírku. Je stejně staré jako škola, patří do okrasné části zahrady. Jenže se již několik let voda v něm neobměňovala a my s žáky v biologických praktikách při rozboru kvality vody zjistili, že v ní máme řasy, ale hlavně sinice. Rybníček se stal brčálníkem, který pomalu začal zapáchat, a my se začali obávat o osud ryb, které v jezírku máme.

 

Takže jsme volili různé možnosti, jak na nápravu stavu. V praktikách jsou i kluci, členové Malých hasičů a ty napadla možná spolupráce. Po mé prosbě velitel jednotky zavelel a v pátek 25. června probíhal nácvik technické pomoci u nás ve škole.

Vodu opatrně čerpali, rybičky odchytávali, kameny, které se v jezírku objevily asi po různých stavbách, vytahali, bláto ze dna vynosili. No prostě chlapi pro naše lekníny a koi kapry vytvořili nový, nezapáchající a průhledný vodní domov.

Chtěla bych touto cestou poděkovat členům jednotky: Evženu Kučerovi, Janu Mičkovi, Lukáši a Aleši Kulíškovým, Adamovi Rýdelovi a hlavně veliteli Lubomíru Adamovi za velkou pomoc a hlavně jejich volný čas. Moc si vaší pomoci vážíme.
FOTO zde.

RSS

Kalendář akcí

<< Září 2021 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Nabídka

Fotogalerie

Možnosti

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Františka Palackého Hodslavice, příspěvková organizace

Hodslavice 300

74271 Hodslavice

IČO 70646015