Jak se (ne)stát závislákem

Napsal uživatel Radka Ondřejíková - 11 Říjen 2018.

Ve středu 10. října 2018 měla nastat 3. vyučovací hodina. Ale naštěstí nás sedmáky a osmáky navštívili pracovníci Státního zdravotního ústavu. Besedovali jsme s nimi o tom „Jak se (ne)stát závislákem“.

Vše začalo rozdělením do 4 skupin, každá skupina si poté vymyslela svůj název. Přednášející připravili 4 různě zaměřená stanoviště. O alkoholu jsme se dozvěděli, co všechno nadměrné požití může způsobit. Také jsme si mohli vyzkoušet brýle, které navodí stav opilosti. Na dalším stanovišti jsme se zaměřili na drogy. Zjistili jsme, že některé drogy mohou být užitečné např. v lékařství. V jiné učebně nás seznámili s riziky kouření. Nakonec nám představili pojem asertivita - umění zdvořile se prosadit.

Beseda se nám moc líbila a moc děkujeme přednášejícím, že s námi jednali upřímně. Všichni jsme si z besedy něco odnesli.

Ivana Ježková a Lukáš Novák, 7.třída

Foto zde.