Základní škola a Mateřská škola Františka Palackého

Hodslavice

Základní škola a Mateřská škola Františka Palackého je škola s bohatou minulostí, aktivní současností a spokojenými dětmi.

Tisk
PDF

Lyžák 2018

Napsal uživatel Viktor Petrskovský - 31 Leden 2018.

V pondělí ráno jsme dojeli s rodiči do Hostašovic na vlakové nádraží.  Rozloučili jsme se s nimi a tím začala naše pětidenní „výzva“. Hned ve vlaku se to neobešlo bez

záchvatů smíchů (bylo jich opravdu hodně). Dopravili jsme se na místo, zabydleli se a už jsme „letěli“ na svah. Na svahu jsme se rozdělili do tří skupin. Jakmile jsme byli všichni rozděleni, začalo se s výcvikem. Večer jsme strávili povídáním o horách a údržbě lyží a zahráli několik poznávacích her. Druhý den se nejlepší lyžaři začali učit otočky ve dvojicích, poté i samostatně, ostatní bezpečně sjíždět svah. Večer jsme si zahráli různé „stmelovací“ hry a soutěžili jsme v zajímavých dovednostech. A nezapomněli jsme ani na saunování. Pro některé bylo následné zchlazení se ve sněhu obrovským zážitkem. Třetí den jsme navštívili místní muzeum, kde jsme se dozvěděli mnoho informací o Velkých Karlovicích. Prohlédli jsme si tam hodně starožitností a zapsali jsme se do návštěvní knihy. Také jsme si mohli zakoupit suvenýry např. ručně dělanou pastelku. A nesmíme zapomenout, že nás večer mohli navštívit rodiče a rodinní příslušníci na večerním lyžování. A nebylo jich zrovna málo. Čtvrtý den už všichni zdárně sjížděli kopec. Odpoledne se konal slalom. V kategorii chlapců vyhrál Jonáš Mička, na druhém se umístil Matouš Hruška a na třetím Patrik Drda. V kategorii děvčat si pro první místo dojela Zuzka Turková, pro druhé Nikola Stoklásková a pro třetí Zuzka Mičulková. Večer nás zaslouženě čekala vytoužená DISCOTÉKA, kde tzv. „Holiny“ (Zuzka M., Domča, Klárka a Nelča) „roztrsaly“ obě třídy i učitele. Nejlepší tanečník byl Vláďa Hrachovec, který si od holek zaslouží velkou pochvalu. V pátek se ráno všichni sbalili a naposledy vyrazili na svah. I když jsme přes týden zažili spoustu tvrdých pádů, nikdo se jen tak nevzdal. Tak se splnil cíl naší „výzvy“. A s úsměvem na tváři jsme dojeli zpět za svými rodiči. Lyžák byl SUPER, škoda jen, že se nekoná každý rok...

Foto zde.

 

Zuzana Mičulková a Dominika Patková (7. tř.)

RSS

Kalendář akcí

<< Leden 2019 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1  2  3  4  5  6
  7  8  910111213
14151617181920
2123242627
282930   

Nabídka

Fotogalerie

Možnosti

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Františka Palackého Hodslavice, příspěvková organizace

Hodslavice 300

74271 Hodslavice

IČO 70646015