Základní škola a Mateřská škola Františka Palackého

Hodslavice

Základní škola a Mateřská škola Františka Palackého je škola s bohatou minulostí, aktivní současností a spokojenými dětmi.

Tisk
PDF

Kurz první pomoci Šance pro život

Napsal uživatel Kulíšková Alena - 25 Říjen 2011.

24. října žáci 8. a 9. třídy absolvovali šestihodinový kurz poskytování první pomoci, který vedli profesionální záchranáři v rámci projektu Šance pro život.

Děvčata a chlapci si opakovali vědomosti o poskytování první pomoci, dovídali se novinky z oblasti resuscitace a vyzkoušeli si na resuscitačních loutkách umělé dýchání a nepřímou masáž srdce. Seznamovali se tedy se všemi činnostmi, které by měl mladý člověk zvládnout pro nezbytnou záchranu života v jakémkoliv ohrožení.

Důležitou částí kurzu byla i ta, která se zabývala prevencí úrazů u mladých lidí.

Můžeme žákům jen popřát, aby vědomosti i dovednosti z oblasti první pomoci nemuseli často používat a v případě nutnosti, aby je využili co možná nejúčinněji.

Fotografie zde

Tisk
PDF

Postup při registraci do Školy OnLine

Napsal uživatel Holubová Martina - 25 Září 2013.

Vážení zákonní zástupci, na schůzkách jste byli informováni o informačním systému, který začala používat naše škola. Níže přikládám postup, která Vám pomůže při první registraci. V případě, že narazíte na problémy, neváhejte se na nás obrátit. Upozorňujeme, že jinak se přihlašuje žák (a pod jiným heslem) a jinak se přihlašuje zákonný zástupce (má také jinou nabídku v systému - např. může posílat omluvenky).

Tisk
PDF

Jak žáci školní družiny při ZŠ Františka Palackého Hodslavice dobývali neznámou planetu v kosmu

Napsal uživatel Kulíšková Alena - 25 Říjen 2011.

V pátek 14. října se sešlo 24 dětí z 1. až 3. třídy, které navštěvují školní družinu, aby spolu se dvěma učitelkami dobývaly vesmír.  Nejprve se vydaly po trase označené kosmickými značkami od školy v Hodslavicích až po restauraci Na Jalovčí v Hostašovicích. Na trase děti plnily různé dovednostní i vědomostní úkoly a cílem bylo nakreslit obrázek pouze z přírodních materiálů. Po výtvarné činnosti děti nasedly do „vesmírného korábu IVECO“, který je dopravil do hvězdárny ve Valašském Meziříčí.

Tisk
PDF

Den stromů

Napsal uživatel Kulíšková Alena - 20 Říjen 2011.

Den stromů je svátek, který se slaví po celém světě od poloviny 19. století. Datum oslav Dne stromů se liší podle klimatických podmínek jednotlivých zemí. Roku 1951 přijala FAO (Food and Agriculture Organisation) Spojených národů následující usnesení: Konference shledala jako potřebné, aby si všichni lidé uvědomovali jak estetickou a psychologickou, tak i hospodářskou hodnotu lesa, a proto se doporučuje, aby se každoročně ve všech členských státech slavil světový svátek stromu, a to v době, kdy se to za lokálních podmínek zdá být příhodné.

Kalendář akcí

<< Prosinec 2021 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Nabídka

Fotogalerie

Možnosti

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Františka Palackého Hodslavice, příspěvková organizace

Hodslavice 300

74271 Hodslavice

IČO 70646015