Základní škola a Mateřská škola Františka Palackého

Hodslavice

Základní škola a Mateřská škola Františka Palackého je škola s bohatou minulostí, aktivní současností a spokojenými dětmi.

Tisk
PDF

Halloween v naší škole

Napsal uživatel Horáková Hana - 30 Říjen 2014.

Halloween, starý keltský zvyk, který se vrací do Evropy, si připomínáme i u nás ve škole. Naše děti se převlékly do strašidelných kostýmů, vydlabaly dýním různé obličeje, aby si pak uvnitř zapálily svíčku a společně si zvesela tento svátek užily.

Další foto zde.

Tisk
PDF

Dopravní výchova

Napsal uživatel Kateřina Hubeňáková - 30 Říjen 2014.

Dne 22. října se žáci 4. třídy zúčastnili v rámci dopravní výchovy výuky na dopravním hřišti na ZŠ Dlouhá v Novém Jičíně. Policistky Městské policie Nového Jičína děti seznámily se základním a doporučeným vybavením jízdního kola, s chováním cyklisty v silničním provozu a se základy první pomoci.

Vzhledem k nepříznivému počasí si děti nemohly vyzkoušet jízdu na dopravním hřišti. Na jaře děti čeká druhá část výuky. Snad bude počasí příznivé a děti si vyzkouší i jízdu na dopravním hřišti.

Tisk
PDF

Informace k zabezpečení školy

Napsal uživatel Holubová Martina - 24 Říjen 2014.

Vzhledem k incidentu, který se stal v minulém týdnu ve škole ve Žďáru nad Sázavou, proběhlo dnes v naší škole namátkové šetření ČŠI zjišťující prvky a mechanismy sloužící k zabezpečení budovy školy. Všechny kroky k zabezpečení areálu a budovy školy, které jsme v posledních letech zavedli, byly hodnoceny kladně.

Tisk
PDF

Minibasketbal

Napsal uživatel Kulíšková Alena - 24 Říjen 2014.

Ve čtvrtek 23. 10. 2014 se chlapci z 6. a 7. třídy zúčastnili prvního turnaje v minibasketbalu..

Již vstup do velké baskeťácké haly v Novém Jičíně byl pro naše kluky velkým zážitkem. V hodslavické minitělocvičně lehce přihráváme, běháme i střílíme. Jenže větší prostor byl pro naše žáky nad jejich síly, nemohli se ve velkém prostoru zorientovat. V prvním utkání s Komenského 68 jsme vstřelili pouze 1 koš. Také se ZŠ Dlouhá jsme neoslnili a ve skupině se umístili na 3. místě.

V posledním utkání o 5. místo v turnaji jsme nastoupili konečně s měřitelným soupeřem, ZŠ Mořkov jsme o koš porazili a měli velkou radost z vítězství.

Nejúspěšnějšími střelci byl Jan Hutyra z 6. třídy a Adam Faluši ze sedmičky.

V následujících dnech nás čeká tvrdý trénink, střelba a také fyzička, abychom se do dalšího turnaje, který bude 11. prosince co možná nejlépe připravili a byli úspěšnější. Vždyť šesťáci se toho za měsíc v tělocviku nestihli moc naučit.

Kalendář akcí

<< Říjen 2018 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  4  5  6  7
  8111314
18192021
262728
2930    

Nabídka

Fotogalerie

Možnosti

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Františka Palackého Hodslavice, příspěvková organizace

Hodslavice 300

74271 Hodslavice

IČO 70646015