Základní škola a Mateřská škola Františka Palackého

Hodslavice

Základní škola a Mateřská škola Františka Palackého je škola s bohatou minulostí, aktivní současností a spokojenými dětmi.

Tisk
PDF

Kroužky v tomto školním roce

Napsal uživatel Holubová Martina - 16 Září 2019.

Nabídku pro letošní rok najdete zde: 

Tisk
PDF

Mezinárodní úspěch

Napsal uživatel Kulíšková Alena - 26 Září 2019.

V pátek 20. září se konal již 9. ročník Mezinárodní soutěže dětí v zahradnických znalostech a dovednostech. Naše škola měla již tradičně své zastoupení. Čtyři děvčata z 8. a deváté třídy poměřovaly své estetické cítění v aranžování vazby, v testech znalostí a také v poznávačce semínek a rostlin. Celkem mohlo 48 přihlášených soutěžících získat 40 bodů v každé části soutěže.

No a výsledky?

Ty byly pro naše děvčata moc dobré. Klára Dragonová se umístila na 28. místě, Dominika Patková byla 24., Eliška Kubíčková obsadila 17. příčku a Zuzana Mičulková z deváté třídy obhájila své loňské vítězství. S náskokem 9 bodů všechny soutěžící „převálcovala“ a s celkovým počtem 109 bodů zvítězila. V samostatné soutěži v poznávačce přírodnin byla 3.Tentokrát jsme v Ostravě jen nesoutěžili. Pořadatelé si pro nás připravili doprovodný program. Zaujalo nás Hasičské muzeum a návštěva jednotky hasičů, kteří zodpovídají za pořádek a bezpečnost na železnici. A protože dvě děvčata jsou také hasičky, byly doprovodným programem nadšené.

Já chci jen na závěr děvčatům za vzornou reprezentaci poděkovat a doufat, že tímto vítězstvím jsme nastartovali vlnu dalších úspěchů našich žáků.

Tisk
PDF

Olympiáda pro prvňáky a předškoláky

Napsal uživatel Eva Hegarová - 19 Září 2019.

V pondělí 16. 9. 2019 si žáci 1. třídy a předškoláci změřili své síly na Olympiádě v Mateřské škole v Hodslavicích. Soutěžili ve třech disciplínách - běhu, hodu a skoku. Nejlepší sportovci ve skoku do písku: 1. místo Ester Davidová a Jakub Kulíšek, 2. místo Victoria Turecki a Matyáš Ondřejík, 3. místo Diana Petřeková a Jonáš Kovačik, v hodu míčkem: 1. místo František Sulovský a Ester Davidová, 2. místo Klára Kramolišová a Pavel Mičulka, 3. místo Klára Jablonská a Matyáš Ondřejík , v běhu: 1. místo Štěpán Vyčichl a Ester Davidová, 2. místo Petra Mandaliničová a Matyáš Ondřejík, 3. místo Victoria Turecki a Pavel Mičulka dostali sladkou odměnu a malé dárky.  Všem se společně strávené dopoledne v pohybu moc líbilo.

FOTO ZDE.

Tisk
PDF

Cyklistický kurz

Napsal uživatel Viktor Petrskovský - 19 Září 2019.

Ve středu 4. září se naše třída vydala otestovat svou fyzickou zdatnost na cyklistický kurz. Ráno jsme se sešli za školou a tím odstartovala naše první výprava do Příboru do kempu Ricco, kde jsme se ubytovali. Po příjezdu jsme se šli osvěžit do bazénu, kde proběhla vodní show. Večer nás čekala prohlídka starého hřbitova. Napjatě jsme poslouchali děsivé příběhy, které byly s hřbitovem spjaty, a taky jsme čekali, kdy někdo někoho zapálí svou loučí, kterou jsme si na hřbitově svítili.

Druhý den jsme se vydali na náročný výlet na Hukvaldy, kde se i nejzdatnější z nás zapotili. K večeru jsme přichystali táborák, opekli si špekáčky a vyprávěli si různé historky. A už tu bylo ráno posledního dne a my se vydali na cestu domů. Cestou zpátky jsme se zastavili na zámku Kunín, který se nám líbil. Ani jsme se nenadáli a už jsme byli doma. Byl to opravdu super cyklistický kurz plný zážitků, který jsme si všichni užili.

FOTO  ZDE.

Kalendář akcí

<< Únor 2020 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
242526272829 

Nabídka

Fotogalerie

Možnosti

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Františka Palackého Hodslavice, příspěvková organizace

Hodslavice 300

74271 Hodslavice

IČO 70646015