Základní škola a Mateřská škola Františka Palackého

Hodslavice

Základní škola a Mateřská škola Františka Palackého je škola s bohatou minulostí, aktivní současností a spokojenými dětmi.

Tisk
PDF

Drakiáda ve školní družině

Napsal uživatel Helena Tisovská - 19 Říjen 2018.

V pátek 12. října se ve školní družině uskutečnila Drakiáda. S dětmi jsme za krásného slunečného počasí při přízni větru, vyrazily za fotbalové hřiště na kopeček a vypustily své draky do oblak. Děti si akci velmi pochvalovaly a hlavně užily.

Tisk
PDF

Dopravní hřiště - 4. třída

Napsal uživatel Gabriela Kmentová - 19 Říjen 2018.

V pondělí 15. října jsme jeli na dopravní hřiště do Nového Jičína. Jeli jsme autobusem. Cesta pěšky nám trvala 10 až 20 minut (oprava paní učitelky – asi 40 min.). Když jsme tam přišli, uvítali nás 2 policisté – Ilona a Rostislav. Ukázali nám videa, jmenovalo se to Semafórek na kole, a taky se nás ptali na otázky. Po všech videích a otázkách jsme šli ven na dopravní hřiště. Půjčili nám kola a ukázali nám, jak a kde máme jezdit. Naučili jsme se, jak správně jezdit na kole, kdy máme dát přednost a tak dále. Když jsme udělali něco špatně, tak nám na ruku napsali čárku a to znamenalo, že je to pokuta. Moc se nám to líbilo, byla to fakt velká sranda! A na další dopravní hřiště pojedeme až na jaře.

Johanka Bartoňová, 4. třída

V pondělí 15. října jsme jeli na dopravní hřiště do Nového Jičína. U nákupního střediska jsme nastoupili do autobusu, který nás dovezl do Nového Jičína. Pak jsme šli pěšky na dopravní hřiště, které se nachází v ZŠ Dlouhá. Nejdříve jsme se učili v učebně o bezpečnosti na kole a potom jsme si to šli zkusit na dopravní hřiště. Nejdříve jsme dělali veliké chyby, ale pak jsme se zlepšili. Pak jsme si sbalili věci a pospíchali na autobus do Hodslavic. Vyfotili jsme se v přírodě za Fojtovou stodolou. Pak už zbývala jen cesta ke škole a dobrý oběd nakonec.

Jiří Hutyra, 4. třída

Tisk
PDF

Hledá se DJ a moderátor

Napsal uživatel Martina Holubová, Hana Horáková - 17 Říjen 2018.

Tisk
PDF

Jak se (ne)stát závislákem

Napsal uživatel Radka Ondřejíková - 11 Říjen 2018.

Ve středu 10. října 2018 měla nastat 3. vyučovací hodina. Ale naštěstí nás sedmáky a osmáky navštívili pracovníci Státního zdravotního ústavu. Besedovali jsme s nimi o tom „Jak se (ne)stát závislákem“.

Vše začalo rozdělením do 4 skupin, každá skupina si poté vymyslela svůj název. Přednášející připravili 4 různě zaměřená stanoviště. O alkoholu jsme se dozvěděli, co všechno nadměrné požití může způsobit. Také jsme si mohli vyzkoušet brýle, které navodí stav opilosti. Na dalším stanovišti jsme se zaměřili na drogy. Zjistili jsme, že některé drogy mohou být užitečné např. v lékařství. V jiné učebně nás seznámili s riziky kouření. Nakonec nám představili pojem asertivita - umění zdvořile se prosadit.

Beseda se nám moc líbila a moc děkujeme přednášejícím, že s námi jednali upřímně. Všichni jsme si z besedy něco odnesli.

Ivana Ježková a Lukáš Novák, 7.třída

Foto zde.

Kalendář akcí

<< Leden 2019 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1  2  3  4  5  6
  7  8  910111213
14151617181920
2123242627
282930   

Nabídka

Fotogalerie

Možnosti

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Františka Palackého Hodslavice, příspěvková organizace

Hodslavice 300

74271 Hodslavice

IČO 70646015