Základní škola a Mateřská škola Františka Palackého

Hodslavice

Základní škola a Mateřská škola Františka Palackého je škola s bohatou minulostí, aktivní současností a spokojenými dětmi.

Tisk
PDF

Strašidelné přespání

Napsal uživatel Helena Tisovská - 05 Prosinec 2017.

Ve čtvrtek 16. 11. 2017 se pro děti školní družiny konalo strašidelné přespání. V 17.00 hod. jsme se sešli v hojném počtu ve škole. Každý si našel své místečko na přespání v družině a nachystal si pelíšek. Nejprve děti plnily podzimní a strašidelné úkoly na školním hřišti. Následovala večeře a s chutí jsme se vrhli na tvoření podzimního svícnu, dětem se moc dařilo a odnesli si domů pěkné výrobky. Odvážné děti se mohly těšit na stezku odvahy, která probíhala v zákoutích školy. Všechny děti zdárně stezkou odvahy prošly a ještě dlouho do noci si sdělovaly své dojmy. Sobotní ráno jsme si zpestřili rozcvičkou a posilnili se snídani. Děti se rozdělily do dvou skupin, jedna skupina si zdobila své svícny  a druhá skupinka si zdobila perníčky s podzimní tématikou, následně se skupinky vyměnily. A než jsme se nadáli, už tady byli rodičové pro své ratolesti a my jsme se museli rozloučit.

Velké poděkování patří děvčatům ze 8. a 9. třídy, které s velkou chutí se do všech činností zapojovaly a pomáhaly. Velký dík patří: Dance Pechové, Magdě Churavé, Barči Bartoňové, Elišce Moščákové, Verči Pavlíkové, Elišce Pítrové, Gabči Mičkové, Terce Longinové, Verči Longinové a Natce Pechové.

Tisk
PDF

Kolona 9. třídy

Napsal uživatel Pavla Pavelková - 01 Prosinec 2017.

Pátek 10. listopadu byl pro devátou třídu posledním večerem, kdy si mohli zatančit pod vedením pana Gillara. Sami se postarali o občerstvení pro rodinné příslušníky a v pět hodin se mohlo začít. Prvním tancem, který předvedli svým rodinám, byla mazurka. Následoval

Tisk
PDF

Přivezli jsme zlato!

Napsal uživatel Pernická Renata - 30 Listopad 2017.

 

Dne 28.11.2017 se konal v Kopřivnici další ročník olympiády BIBLE A MY.
Smyslem soutěže je zprostředkovat žákům a studentům bohatství, které tato nejrozšířenější a nejpřekládanější kniha na světě představuje, její hodnoty literární, kulturní, mravní i duchovní, a tímto způsobem upozornit na její aktuálnost i v dnešní době. Do těžkého boje se vydali tři naši kluci: Dominik, Josef a Martin Mičulkovi. Přestože otázky byly tento rok jedny z nejobtížnějších, do finále se probojoval a ve vedení udržel po celou dobu Dominik Mičulka z 5. třídy. Nakonec  také zaslouženě obsadil krásné 1. místo a postupuje tak do celostátního kola, které se bude konat 23.3.2018 ve Strážnici na jižní Moravě.
Pochvalu zaslouží jistě i Josef s Martinem, kteří zůstali v první desítce.
Dominikovi blahopřejeme k jeho velkému úspěchu.....

 

Tisk
PDF

Šikovné ruce 2017

Napsal uživatel Kulíšková Alena - 29 Listopad 2017.

Desátý – jubilejní ročník soutěže Šikovné ruce byl výjimečný. Z celého okresu přijelo 48 žáků, aby ve 24 týmech měřili své vědomosti a dovednosti. Vždy 1 z žáků opracovával dřevo a druhý kov. V odborných dílnách Střední technické školy a zemědělské v Šenově u Nového Jičína podle technických výkresů opracovávali a vyráběli zednické kladívko a ptačí krmítko. Tomáš Kyselý a Petr Toman pracovali v kovodílně a Marián Číp s Janem Hutyrou ve stolárně. Jejich přesnost a preciznost výrobku byla hodnocena podle kritérií v bodech. Všichni naši kluci se umístili v TOP 10. Marián byl dokonce 5. Hoši si kromě zkušeností v odborných dílnách a rad mistrů odnesli svůj výrobek, buton na památku a kvalitní ceny od sponzorů.

Naši žáci ukázali, že se umí k odborné manuální práci postavit a že se nemusí bát budoucnosti. Oni se určitě svýma šikovnýma rukama uživí.

Kalendář akcí

<< Duben 2018 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
        1
  2  3  4  7  8
  911131415
1718202122
242829
      

Nabídka

Fotogalerie

Možnosti

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Františka Palackého Hodslavice, příspěvková organizace

Hodslavice 300

74271 Hodslavice

IČO 70646015