Základní škola a Mateřská škola Františka Palackého

Hodslavice

Základní škola a Mateřská škola Františka Palackého je škola s bohatou minulostí, aktivní současností a spokojenými dětmi.

Tisk
PDF

Beskyde, Beskyde, kdo po tobě ide….

Napsal uživatel Helena Tisovská - 24 Leden 2019.

A jak se zpívá v jedné písni, tak jsme také učinili a to v pátek 18. ledna, kdy jsme se školní družinou podnikli výlet do horské vesnice Krásná pod Lysou horou. Výlet se uspořádal na základě pozvání od starších milých manželů žijící v této obci. S dětmi jsme cestovali autobusy, vlakem a těšili se na nové zážitky. Při příjezdu k rodině děti manželům zakoledovaly, seznámily se s místní vánoční výzdobou a sádrovým Betlémem, který je tam každoročně připravován. Děti se zahřály u stolu borůvkovým čajem a přichystaným občerstvením. Všichni jsme se mohli vydovádět venku v krásném zimním počasí pod padajícími vločkami sněhu. Děti mohly vidět, a také si vyzkoušet, jak místní hostitel sváží dřevo na saních, a jak tímto způsobem pracuje dodnes, zejména v lese. K závěru návštěvy si děti vyrobily malé štěstíčko z jedlové větvičky a ochutnaly místní specialitu z borůvek nazývanou „boruvčok“. Čas strávený u rodiny utekl jako voda, a my jsme spokojeni a plni zážitků odjížděli domů do Hodslavic.  Tak nashledanou Beskydy! Foto zde-

Tisk
PDF

Návštěva kuželny

Napsal uživatel Petra Pavlíková, Helena Tisovská - 24 Leden 2019.

V pátek 21. 12. navštívily děti školní družiny kuželnu v Hodslavicích. Paní Bartončíková seznámila děti se základy bezpečnosti při hře a pravidly hry. Děti se rozdělily do dvou družstev a vzájemné zápolení mohlo začít. Při hře nechyběla vzájemná soutěživost a nadšení ze hry. I když děti mezi sebou soupeřily, hru si pořádně užily. Dětem se odpoledne strávené při kuželkách moc líbilo. Foto zde.
Děkujeme manželům Bartončíkovým za příjemně strávený předvánoční čas.

Tisk
PDF

Novoroční koledování se školní družinou

Napsal uživatel Helena Tisovská - 17 Leden 2019.

V pátek 11.ledna 2019 jsme s dětmi školní družiny vyrazili po novoroční koledě. Při návštěvě babiček, dědečků, strýců, rodičů a sourozenců jsme zazpívali vánoční koledy, popřáli a předali štěstíčko pro tento nový rok. Děti si vykoledovaly spoustu dobrot, udělaly radost sobě i ostatním a strávily  příjemné odpoledne při krásném zimním počasí. Těšíme se na další nový rok Wink

Foto  zde.

Tisk
PDF

Miniházená

Napsal uživatel Viktor Petrskovský - 09 Leden 2019.

Tři vítězství a jedna porážka, to je výsledek našich házenkářů z páté třídy na druhém turnaji v miniházené. I přes počáteční potíže při rozehrávce a střelbě se našemu týmu podařilo zvítězit jak proti Starému Jičínu a Odrám, tak i proti velmi těžkému soupeři z Jubilejní. Jediná porážka přišla od týmu z Kunína. I když prohra s tímto soupeřem byla ke konci zápasu neodvratitelná, všichni bojovali a snažili se nepříznivé skóre vylepšit. Tato bojovnost se vyplatila, protože v konečném sčítání se náš tým umístil díky lepšímu skóre (s Kunínem) a lepšímu vzájemnému zápasu (s Jubilejní) na 1. místě! Gratulujeme a těšíme na další turnaje, které se odehrají na jaře. Více zde.

Kalendář akcí

<< Květen 2019 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Nabídka

Fotogalerie

Možnosti

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Františka Palackého Hodslavice, příspěvková organizace

Hodslavice 300

74271 Hodslavice

IČO 70646015