Základní škola a Mateřská škola Františka Palackého

Hodslavice

Základní škola a Mateřská škola Františka Palackého je škola s bohatou minulostí, aktivní současností a spokojenými dětmi.

Tisk
PDF

Dějepisná exkurze

Napsal uživatel Pavla Pavelková - 27 Listopad 2019.

Dne 19.11.2019 se žáci sedmé a deváté třídy vypravili na dějepisnou exkurzi do Olomouce. Získali tak možnost spatřit místa, která znali z hodin dějepisu a literatury. Po příjezdu do Olomouce odjela sedmá třída do Arcidiecézního muzea, cílem deváté třídy bylo Muzeum umění. Arcidiecézní muzeum umožnilo sedmákům poznat na vlastní oči nejstarší umělecký stavební sloh - Zdíkův románský palác. Devátá třída si prohlédla výstavu fotografií, nazvanou „prostě“ 1989, doprovázenou vyprávěním jednoho z fotografů, pana Petra Zatloukala.

Obě třídy se opět setkaly a následovala procházka historickým centrem města. V poledne se žáci vydali občerstvit do Šantovky. Pak je čekalo odpoledne plné dojmů a zážitků. Navštívili tamní Pevnost poznání, interaktivní muzeum vědy Univerzity Palackého. Ve čtyřech expozicích si každý našel něco zajímavého. Domů se žáci vraceli možná trochu unavení, ale spokojení.

Tisk
PDF

Turnaj ve florbalu

Napsal uživatel Viktor Petrskovský - 19 Listopad 2019.

V úterý 5.11. 2019 se uskutečnil v naší škole turnaj ve florbalu pro žáky druhého stupně. Do turnaje se přihlásilo osm družstev. Hrálo se na dvě skupiny a z každé skupiny postoupily dva nejlepší týmy do užšího finále, kde se už bojovalo o „medaile“. A zde jsou výsledky:

  1. místo: Řezníci (9. tř.)
  2. místo: Black Panthers (7. tř.)
  3. místo: Baryci (7. tř.)
  4. místo: Snipeři (7. tř.)
  5. místo: Broučci (8. tř.)
  6. místo: Let’s make it! (6. tř.)
  7. místo: Pepíci (8. tř.)
  8. místo: Baletky (6. tř.)

Celý turnaj probíhal v dobré náladě, všichni si s radostí zahráli, a proto byli také za svou předvedenou hru odměněni.

Adam Churavý, 9. třída

Tisk
PDF

Beseda s archivářem

Napsal uživatel Pernická Renata - 15 Listopad 2019.

 

V úterý 12.11. 2019 naší školu navštívila Mgr. Lenka Chobotová, archivářka Státního okresního archivu v Novém Jičíně, která žáky 7., 8. a 9. třídy  seznámila s historií města Olomouce a jejími památkami.
Beseda se uskutečnila k dějepisné exkurzi, která proběhne příští týden, kdy někteří žáci naší školy navštíví Arcidiecézní muzeum, Muzeum umění a Pevnost poznání  v Olomouci.
Tisk
PDF

Beseda se zástupci středních škol

Napsal uživatel Pernická Renata - 15 Listopad 2019.

Jako každým rokem proběhlo i letos setkání žáků 9. tříd a jejich rodičů se zástupci středních škol.

Pozvání k besedě v aule naší školy přijali zástupci 10 škol z blízkého i vzdálenějšího okolí (Nový Jičín, Kopřivnice, Frenštát p. Radhoštěm, Rožnov p. Radhoštěm, Valašské Meziříčí, Odry).. Byly to převážně školy, které si naši žáci nejčastěji vybírají pro své další vzdělávání. Zastoupeno bylo např. gymnázium, obchodní akademie, zemědělská škola, škola elektrotechnická, stavební či odborná učiliště. Všichni přítomní se v krátkých prezentacích seznámili se základní filozofií škol, se studijním programem a se vším podstatným, co jednotlivé školy nabízejí. Rodiče a žáci se následně mohli zeptat na to, co je zajímá. Na tuto besedu navazují Dny otevřených dveří na všech středních školách.

Kalendář akcí

<< Únor 2020 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
242526272829 

Nabídka

Fotogalerie

Možnosti

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Františka Palackého Hodslavice, příspěvková organizace

Hodslavice 300

74271 Hodslavice

IČO 70646015