Základní škola a Mateřská škola Františka Palackého

Hodslavice

Základní škola a Mateřská škola Františka Palackého je škola s bohatou minulostí, aktivní současností a spokojenými dětmi.

Tisk
PDF

Pozvánka

Napsal uživatel Pernická Renata - 08 Leden 2020.

Tisk
PDF

Vánoční pohádka v Hostašovicích

Napsal uživatel Pernická Renata - 08 Leden 2020.

 

Žáci 8. a 9. třídy, kteří navštěvují nepovinný předmět  Cvičení z anglického jazyka, si připravili pro děti ze ZŠ Hostašovice anglickou pohádku Chicken Licken. Dětem ze 3. a 4. třídy v pátek 20. 12. 2019 zazpívali také anglické vánoční koledy, uspořádali pro ně anglický kvíz a komunikovali s nimi v cizím jazyce. Po celou dobu se nám věnoval p. učitel Miroslav Macháč, který nás přátelsky přivítal a připravil pro naše žáky malé pohoštění.
V tento den jsme se také dárkem rozloučili s paní Jarmilou Pechovou, která  končí na této škole ve funkci ředitele. Patří jí poděkování za několik desítek let spolupráce mezi oběma školami.

 

Tisk
PDF

Až do školní družiny přijelo za dětmi mobilní planetárium

Napsal uživatel Petra Pavlíková - 06 Leden 2020.

Ve středu 11. 12. 2019 nás navštívilo ostravské mobilní planetárium. Děti měly možnost navštívit Vesmír a díky zábavnému programu se dozvěděly zajímavosti v oblasti astronomie. Děti prožily pohádku „Se zvířátky o vesmíru“, při které se staly kosmonauty a cestovaly vesmírem. Dále se dozvěděly, jak vypadají planety Sluneční soustavy a jaká je vzdálenost Slunce od Země. Ve druhé části programu jsme se dozvěděli vznik Betlémské hvězdy za kterou putovali Tři králové do Betléma k narozenému Ježíškovi. Astronomické souvislosti Vánoc s betlémskou hvězdou všechny zúčastněné zajímala. O tom, že hvězdy a vánoční svátky mají mnoho společného, nikdo nepochybuje. A proto naše putování mělo pokračování.  Tentokrát vedla naše cesta do evangelické farnosti. Děti se pod vedením pana faráře Červenky dozvěděly, jak se slaví adventní čas a svátky vánoční z pohledu evangelické církve. Pak si děti mohly prohlédnout celý kostel a pan farář jim trpělivě zodpovídal jejich zvídavé otázky. Závěrem jsme byli pozváni na dětskou vánoční besídku.

S přáním krásných Vánoc jsme se rozloučili a poděkovali za pozvání a příjemně strávený vánoční čas.

Foto zde.

Tisk
PDF

Návštěva kuželny

Napsal uživatel Petra Pavlíková, Helena Tisovská - 06 Leden 2020.

V pátek 20. 12. navštívily děti školní družiny kuželnu v Hodslavicích. Paní Bartončíková seznámila děti se základy bezpečnosti při hře a pravidly hry.  Děti se rozdělily do dvou družstev a vzájemné zápolení mohlo začít. Při hře nechyběla vzájemná soutěživost a nadšení ze hry. I když děti mezi sebou soupeřily, hru si pořádně užily.
Dětem se odpoledne strávené při kuželkách moc líbilo.  Děkujeme manželům Bartončíkovým za příjemně strávený předvánoční čas.

Kalendář akcí

<< Srpen 2020 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Nabídka

Fotogalerie

Možnosti

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Františka Palackého Hodslavice, příspěvková organizace

Hodslavice 300

74271 Hodslavice

IČO 70646015