Základní škola a Mateřská škola Františka Palackého

Hodslavice

Základní škola a Mateřská škola Františka Palackého je škola s bohatou minulostí, aktivní současností a spokojenými dětmi.

Tisk
PDF

Jak se žilo za 1. republiky – zámek Kinských Valašské Meziříčí

Napsal uživatel Helena Tisovská - 05 Prosinec 2018.

V pátek 16. listopadu jsme s dětmi školní družiny vyrazili na zámek Kinských ve Valašském Meziříčí na lektorský program s tvořivou dílnou „Jak se žilo za 1. republiky“. Děti společně s paní lektorkou vyplňovaly pracovní list k danému tématu pomocí interaktivní tabule, kde jsme společně zjistili, jaké ceny potravin měli lidé v té době. Úkolem dětí bylo uhádnout jídla, která se vařila, napsat své jméno tak,  jak se psalo dříve  za první republiky. Následovala tvůrčí dílna, kde se děti rozdělily na chlapce a dívky. Děvčata tkala náramky a ozdoby do vlasů z vlny a chlapci pracovali s hoblíkem, pilou a dřevem. Děti ruční práce velmi bavila, a co víc, byly pochváleny paní lektorkou. Foto zde.

Tisk
PDF

Biblická olympiáda

Napsal uživatel Pernická Renata - 05 Prosinec 2018.

I tento rok jsme se opět zapojili do okresního kola Biblické olympiády, konané v Kopřivnici. Prvním posláním soutěže je  prohlubování a doplňování biblických znalostí žáků a druhým vyjádření momentálního chápání a vnímání této knihy a jejího odrazu v současnosti. Otázky byly letos nelehké...Tým složen z Dominika Mičulky (6. tř.), Zuzany Mičulkové a Josefa Mičulky (8. tř.) do celostátního kola nepostoupil, ale i tak děkujeme za vzornou reprezentaci školy a přípravu na olympiádu.

Tisk
PDF

Náboj Junior

Napsal uživatel Holubová Martina - 26 Listopad 2018.

23. listopadu se dvě družstva matematiků zúčastnila ve Frýdlantě nad Ostravicí zajímavé soutěže Náboj Junior. Jde o soutěž pro čtyřčlenné týmy žáků druhého stupně základní školy. Celá soutěž trvá 120 minut, během nichž se týmy snaží vyřešit co nejvíce úloh. V Náboji nejde o bezhlavou aplikaci již nabytých vědomostí. Úlohy vyžadují jistou dávku invence a důvtipu., který  naše družstva ve složení Patrik Drda (7.), David Novotný (7.), Vojtěch Martinek (8.), Ondřej Hrdina (9.) a Lukáš Novák (7.), Dominika Patková (8.), Zuzana Mičulková (8.) a Jan Horák (9.) nepostrádali, neboť první družstvo obsadilo krásné 12. místo (z předcházejících 11 míst devět obsadila gymnázia) a druhé družstvo 22. místo z 31 zúčastněných družstev. Určitě bude zajímavé také mezinárodní srovnání, které ale doposud není k dispozici.

Děkuji za reprezentaci školy a těším se, že příští rok budeme ještě lepší!

Tisk
PDF

Velká soutěž mladých zoologů

Napsal uživatel Kulíšková Alena - 26 Listopad 2018.

Tým 8. třídy

 

Tým 9. třídy

Zoo Ostrava i v letošním podzimním období vyhlásila populární soutěž týmů. Téma podzimní soutěže je „Domestikace a česká a slovenská národní plemena“. Plemen bylo na dvě stránky A4. Do soutěže je přihlášeno přes

Kalendář akcí

<< Leden 2019 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1  2  3  4  5  6
  7  8  910111213
14151617181920
2123242627
282930   

Nabídka

Fotogalerie

Možnosti

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Františka Palackého Hodslavice, příspěvková organizace

Hodslavice 300

74271 Hodslavice

IČO 70646015