Základní škola a Mateřská škola Františka Palackého

Hodslavice

Základní škola a Mateřská škola Františka Palackého je škola s bohatou minulostí, aktivní současností a spokojenými dětmi.

Tisk
PDF

Beseda o 2. světové válce

Napsal uživatel Pernická Renata - 20 Prosinec 2017.

,,Německo začalo 2. světovou válku 1. září 1939 útokem na Polsko´´, tak začala poutavá beseda p. Rostislava Moščáka v 9. třídě. Tatínek Elišky Moščákové z Hostašovic připravil pro všechny její spolužáky v hodině dějepisu besedu k tomuto tématu, neboť se velice zajímá o historická vozidla a zbraně, které byly použity během světové války. Beseda s prezentací se ve třídě líbila.
Nelze také opomenout, že žáci toto téma zpracovávali i v písemné práci nazvané Naše rodina ve víru války a mnohým se vzpomínky rodinných příslušníků podařilo velice pěkně zaznamenat.

Tisk
PDF

Projects in English

Napsal uživatel Pernická Renata - 19 Prosinec 2017.

Dnes jsme se zúčastnili prvního kola soutěže: Projects in English. Náš tým reprezentovala Zuzana Mičulková, Dominika Patková ze 7. třídy a Lukáš Novák z 6. třídy. Po milém přivítání p. ředitelkou Hanzelkovou a p. uč. Habdasovou ze ZŠ Komenského 66 v Novém Jičíně jsme shlédli video a dostali 6 indicií: avokádo, semínka, vosk, tajné písmo, levandulová voda a hliníkové destičky. Vše v angličtině. Náš projekt jsme nazvali: People in the jungle. Pochopili jsme, že máme vytvořit projekt o životě lidí v džungli. Prezentovali jsme před porotou složenou z několika učitelů. Náš projekt sice nezvítězil, ale my měli radost, že jsme zvládli i takové náročné komunikační téma.

Tisk
PDF

2. turnaj v miniházené

Napsal uživatel Radka Ondřejíková - 19 Prosinec 2017.

V úterý 12. 12. 2017 se rozehrál druhý turnaj školní ligy základek v miniházené. V něm nastoupily i naše dvě družstva z Hodslavic. A nebyl to vůbec špatný turnaj. Obě družstva si oproti předchozímu turnaji vylepšila svá umístění. Družstvo Hodslavice 1 skončily na 2. místě, družstvo Hodslavice 2 na 4. místě z pěti přihlášených týmů a připsaly si tak další důležité body do celkové tabulky. Ve druhém pololetí čekají na naše páťáky další dva turnaje. Budeme jim držet pěsti!

Foto zde.

Tisk
PDF

Florbal Cup starších chlapců

Napsal uživatel Viktor Petrskovský - 19 Prosinec 2017.

Další pěkné umístění v okrskovém kole Florbal Cupu přivezli také starší chlapci. Ti odjeli odehrát svá utkání do Kopřivnice. A tam na ně čekala těžká konkurence v podobě tří kopřivnických škol, známé svou kvalitou právě v odvětví florbalu. Školy ze Starého Jičína a Frenštátu p. R. se z turnaje odhlásily. Všechna utkání byla velice těžká, ale kluci statečně bojovali. V prvních dvou utkáních se jim však nevedlo, trápilo je neproměňování i zcela vyložených šancí. Obě nakonec prohráli.

Do posledního utkání tak šli s jasným cílem – skončit na bedně a pomyslnou bramborovou medaili přenechat třetí kopřivnické škole. Což se jim nakonec podařilo. Střelecká smůla se protrhla a dvě pěkné branky kluky uklidnily. Soupeř sice stačil snížit, ale vítězství 2:1 si již nenechali vzít. Hochům patří veliké poděkování za předvedený výkon!

Kalendář akcí

<< Únor 2018 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728    

Nabídka

Možnosti

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Františka Palackého Hodslavice, příspěvková organizace

Hodslavice 300

74271 Hodslavice

IČO 70646015